امیرحسین بیگدلو

سن مناسب برای تزریق چربی

دسته‌بندی تزریق
نویسنده admin
زمان مطالعه 5 دقیقه
تاریخ انتشار ۱۸ دی ۱۴۰۲

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه

سن مناسب برای تزریق چربی، همچنین به عنوان پیوند چربی یا لیپوفیلینگ شناخته می‌شود، بسته به فرد و ناحیه خاص تحت درمان می‌تواند متفاوت باشد. تزریق چربی شامل انتقال چربی از یک ناحیه بدن به ناحیه دیگر برای افزایش حجم یا افزایش خطوط است. معمولاً برای جوانسازی صورت و کانتور کردن بدن استفاده می‌شود. به طور کلی، سن مناسب برای تزریق چربی ۳۰ سالگی در نظر گرفته. در این سن، پوست شروع به از دست دادن بخشی از خاصیت ارتجاعی خود می‌کند و ممکن است مناطقی از کاهش حجم وجود داشته باشد که می‌توانند از انتقال چربی بهره مند شوند. با این حال، هیچ قانون سخت و سریعی در مورد سن مناسب برای تزریق چربی وجود ندارد و برخی از بیماران جوانتر نیز ممکن است کاندیدهای خوبی برای این روش باشند.

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی که به عنوان پیوند چربی یا لیپوفیلینگ نیز شناخته می‌شود، یک عمل زیبایی است که در آن چربی از یک ناحیه از بدن مانند شکم یا ران‌ها برداشته می‌شود و به ناحیه دیگری از بدن منتقل می‌شود تا حجم بیشتری ایجاد کند یا خطوط را افزایش دهد. این روش شامل چندین مرحله است:

برداشت چربی

اولین قدم در تزریق چربی، برداشت چربی از محل اهدا کننده با استفاده از لیپوساکشن است. این معمولاً تحت بی حسی موضعی یا آرام بخش انجام می‌شود.

فرآوری چربی

چربی برداشت شده سپس برای حذف مایعات اضافی و سایر ناخالصی‌ها پردازش می‌شود و سلول‌های چربی خالص را پشت سر می‌گذارد.

تزریق

سپس سلول های چربی خالص شده با استفاده از یک کانول کوچک با نوک تیز به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شوند. چربی در مقادیر کوچک و با دقت در محل تزریق می‌شود تا از توزیع یکنواخت و نتیجه طبیعی اطمینان حاصل شود. تزریق چربی می‌تواند برای حجم دادن به نواحی صورت مانند گونه‌ها، لب‌ها و چین‌های بینی و همچنین برای تقویت خطوط بدن مانند سینه‌ها، باسن، استفاده شود. و دست‌ها این روش اغلب بر پرکننده های مصنوعی ترجیح داده می‌شود زیرا از سلول‌های چربی خود بیمار استفاده می‌کند و خطر واکنش آلرژیک یا پس زدن را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، تزریق چربی می‌تواند نتایج طولانی مدت داشته باشد، زیرا سلول های چربی منتقل شده می‌توانند در بافت اطراف ادغام شوند و افزایش حجم دائمی را فراهم کنند.

سن مناسب برای تزریق چربی که به عنوان پیوند چربی یا لیپوفیلینگ نیز شناخته می‌شود، بسته به فرد و ناحیه خاص تحت درمان می‌تواند متفاوت باشد. تزریق چربی شامل انتقال چربی از یک ناحیه بدن به ناحیه دیگر برای افزایش حجم یا افزایش خطوط است و معمولاً برای جوانسازی صورت، بزرگ کردن سینه‌ها و کانتور کردن بدن استفاده می‌شود. به طور کلی، سن مناسب برای تزریق چربی بیشتر در بیمارانی انجام می‌شود که بالای ۳۰ سال سن دارند. در این سن، پوست شروع به از دست دادن بخشی از خاصیت ارتجاعی خود می‌کند و ممکن است مناطقی از کاهش حجم وجود داشته باشد که می‌تواند از انتقال چربی بهره مند شوند. با این حال، هیچ قانون سخت و سریعی در مورد سن مناسب برای تزریق چربی وجود ندارد و برخی از بیماران جوانتر نیز ممکن است کاندیدهای خوبی برای این روش باشند. سایر عواملی که می‌توانند بر سن مناسب برای تزریق چربی تأثیر بگذارند عبارتند از سلامت کلی بیمار، کیفیت پوست و ناحیه خاص تحت درمان. در نهایت، تصمیم به انجام تزریق چربی باید با مشورت یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست دارای مجوز گرفته شود، که می‌تواند نیازها و اهداف فردی شما را ارزیابی کند و مناسب ترین برنامه درمانی را توصیه کند.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *