امیرحسین بیگدلو

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

دسته‌بندی جراحی
نویسنده admin
زمان مطالعه 6 دقیقه
تاریخ انتشار ۱۸ دی ۱۴۰۲

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه

همه ی ما می دانیم که پس از انجام عمل بینی در بسیاری از موارد توصیه می شود که بیماران چسب بینی بزند. در واقع ضرورت انجام ‌چسب زدن بینی به خاطر آن است که چسب زدن بینی باعث می شود پوست را به سطح استخوان و غضروف زیرین متصل کرده تا شکل نهایی بینی به بهترین نحو ممکن حاصل شود.

این اقدام باعث می شود که پوست به طور مستقیم با ساختارهای زیرین فیت شده و از اندازه ی مناسب برخوردار شود. علاوه بر این، چسب زدن بینی کمک به کاهش حجم پوست بعد از جراحی دارد. با این کار، پوست به شکل مناسبی با بافت زیرین هماهنگ می شود و نتیجه نهایی منجر به پوستی زیباتر و هماهنگ تر با بینی شما خواهد بود. این گام قسمت مهمی در فرایند بهبودی پس از جراحی بینی بوده و نقش مهمی در دستیابی به شکل و ظاهر مطلوب دارد.

این توضیحات تنها گوشه از اهمیت چسب زدن بینی می باشد. در ادامه همراه ما باشید چرا که قصد داریم جزئیات مهمی در مورد چسب زدن بینی برای شما بیان کنیم.

چسب زدن بینی بعد از عمل با هدف کاهش و کنترل تورم این عضو انجام می شود. تورم بعد از عمل، یکی از پدیده های طبیعی است که با استفاده از چسب زدن و مصرف داروها به کنترل درآمده و تسکین یافته و این امر به تسریع روند بهبودی بیمار کمک می کند.

از طرفی؛ چسب زدن بینی باعث می شود سطح بیرونی بینی پوشانده شده تا از باز شدن پوست و بافت نرم بینی جلوگیری شود. این تدابیر به جلوگیری از مشکلات پس از عمل، نظیر؛ خونریزی، التهاب و عفونت، کمک شایانی می کند.

باید توجه داشت که ساختار غضروف بینی نیز در اثر جراحی تغییر می کند و هرگونه فشار یا ضربه ممکن است بر آن تاثیر بگذارد. به همین دلیل، چسب زدن بینی نه تنها به سازگاری با شکل جدید دماغ کمک می کند، بلکه از احتمال ایجاد زخم های جدید نیز جلوگیری می نماید.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *